На Луганщині завод зливав у Сіверський Донець тонни шкідливих відходів – СБУ

4 Листопада 2016, 18:58

У Луганській області СБУ виявила порушення правил охорони вод одним із підприємств хімічної промисловості регіону. Під час здійснення господарської діяльності завод зливав у річку Сіверський Донець тонни шкідливих хімічних відходів, що призвело до суттєвого забруднення та зміни властивостей води. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, для нейтралізації шкідливих властивостей відходів хімічного виробництва на території підприємства є спеціальний шламовідстійник. Однак керівництво заводу вирішило заощадити на екологічних заходах та утилізації відходів і просто скидати їх у ріку. Під водою було прокладено трубу, через яку щонайменше з 2014 року в Сіверський Донець підприємство викидало тонни хімікатів. У той самий час шламовідстійник не працював та перебував у занедбаному стані.

Читайте також: В Україні склалася жахлива ситуація з річками – Семерак

Таким чином завод забруднив 10 км акваторії ріки, яка збагачує питні горизонти Рубіжного, Лисичанська, Сєверодонецька та інших населених пунктів, є місцем відпочинку населення та найбільшим магістральним каналом для меліорації земель регіону. У цій зоні зникла водна фауна та загинули водорості.

У прес-центрі повідомили, що із залученням фахівців-екологів та працівників водолазної служби працівники СБУ задокументували протиправну діяльність посадовців хімпідприємства. Екологи підраховують збитки, завдані навколишньому середовищу.

За матеріалами СБУ прокуратура Луганської області розпочала досудове розслідування за ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Читайте також: Стала відома причина техногенної катастрофи на двох річках Житомирщини