НОВИНИ

В Україні склалася жахлива ситуація з річками – Семерак

За словами міністра, наповненість річок знизилася до 20% від колишнього рівня.

В Україні ситуація з річками жахлива, за останні кілька років спостерігається зменшення їх водності, середня наповненість становить 20% колись зафіксованого стандарту. Про це в інтерв’ю Тижню розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За словами міністра, така ситуація склалася через серйозні зміни у кліматі та вплив антропогенних чинників.

«Звісно, річка має здатність самоочищатися. Але стандарти самоочистки прораховувалися від рівня води 100%. Коли ж він упав до 20%, а промисловість скидає те, що розраховано на 100%, то концентрація викидів уп’ятеро перекошена й це має негативний вплив», - розповів Семерак.

Він зазначив, що міністерство намагалося вплинути на катастрофічну ситуацію на річках, але система побудована так, що сьогодні можна боротися лише з наслідками, а не з причинами.

«Зовсім немає коштів на роботи, пов’язані з очисткою річок, із замуленням, на будівництво очисних споруд. І причин тут дуже багато. З одного боку, відбулася децентралізація, зокрема бюджетна, і 80% коштів, які раніше були в розпорядженні міністерства на здійснення цих робіт, перейшли до органів самоврядування. 20% лишилося в нас, і їхню левову частку ми якраз спрямували на очистку, будівництво очисних і каналізаційних споруд», - повідомив міністр.

Повне інтерв’ю з міністром читайте у черговому номері Українського тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.