"Цим рішенням ми інформуємо жителів Луганської області, що вони можуть звертатися в усі органи влади і держустанови російською мовою. Другі, у свою чергу, можуть використовувати російську мову у своїй діяльності", – пояснив голова постійної комісії Луганської облради з питань освіти, науки, культури, молоді і спорту Валерій Філіпов.
Він пояснив, що мотивація цього рішення полягає в тому, що є передвиборна обіцянка, але немає законодавчого поля для надання російській мові статусу другої державної або регіональної мови. Тому Луганська облрада вирішила піти шляхом Запорізької облради.
"Запорізька облрада прийняла саме таке рішення. У них рішення пройшло усі судові інстанції і експертизи і визнано таким, що відповідає існуючому нормативному полю", – сказав Валерій Філіпов.
Облрада також прийняла звернення до парламенту з вимогою прискорити ухвалення законопроекту "Про мови в Україні" № 1015-3 від 7 вересня 2010 р.
"Ухвалення цього законопроекту дозволить значною мірою послабити напругу у суспільстві, що виникає навколо мовних проблем, і забезпечить гармонізацію в питанні застосування української і російської мов з метою взаємного культурного збагачення громадян України усіх національностей", – говориться у зверненні.
Також у зверненні відзначається, що жителі Луганська сподіваються, що "в нинішньому складі парламенту знайдеться досить конструктивних сил, здатних забезпечити ухвалення закону".
Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.
Згідно з опитуванням, проведеним у квітні, надання російській мові статусу державної підтримують 44% респондентів. Проти цього виступають 47% опитаних громадян України.