На Луганщині громада попросила владу дозволити збудувати перший храм УПЦ КП

22 Лютого 2011, 14:28

Відкритий лист було направлено за дорученням релігійних громад «Святої Рівноапостольної княгині Ольги» та «Всіх скорботних радість» Української Православної Церкви Київського Патріархату.

«На цей час у м. Луганськ , на відміну від інших релігійних конфесій, не існує жодного типового храму Української Православної Церкви Київського Патріархату, що є порушенням Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», – відзначається у листі.

Снєгирьов наголошує, що релігійна парафія Ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість» та релігійна організація «Святої Рівноапостольної княгині Ольги» УПЦКП зареєстровані ще у 2003 та 2005 роках.

«До цього моменту відправлення релігійних потреб віруючих проводиться у тимчасових приміщеннях, які не є типовими культовими спорудами-храмами», – пише він.

«Неприпустимим є той факт, що віруючі одного з найбільших в Україні Патріархатів Православної Церкви не мають відповідних культових споруд для відправлення релігійних потреб, в той час коли у Луганську нормально функціонують релігійні споруди мусульманської, іудейської, католицької громад міста, а також релігійних сект на кшталт мормонів , баптистів, адвентистів», – додає Снєгирьов.

Він наголошує, що «вирішення питання виділення земельних ділянок під будівництво культових споруд УПЦКП буде сприяти зменшенню напруження у відносинах між релігійними громадами Київського та Московського Патріархатів».

«Питання виділення земельних ділянок не несе у собі політичного підтексту , а лежить суто у площині функціонування релігійних громад згідно з Законом України « Про свободу совісті та релігійні організації», – відзначає Снєгирьов.

«Позитивне вирішення цього питання дозволить зменшити українофобний імідж Луганщини, який має місце у зв’язку з закриттям українських шкіл на теренах Луганської області», – говориться у листі.

Напередодні стало відомо, що 15 лютого Донецький окружний адміністративний суд передав храм УПЦ КП у селищі Кам’янка Тельманівського району Донецької області у власність селищній громаді. УПЦ КП заявляє, що тепер місцева влада віддасть його УПЦ МП.