НОВИНИ

На Донеччині суд позбавив УПЦ КП храму

Храм УПЦ КП у селищі Кам’янка Тельманівського району Донецької області передали у власність селищній громаді. УПЦ КП заявляє, що тепер місцева влада віддасть його УПЦ МП, повідомляє прес-служба УПЦ КП.

Донецький окружний адміністративний суд виніс своє рішення від 15 лютого 2011 року.

«Після двотижневого процесу акт передачі церкви УПЦ КП у 1996 році визнали недійсним. Споруда тепер має перейти у власність селищної громади. Але, зважаючи на попередні обставини та заяви мешканців Кам’янки, храм Вознесіння Господнього ймовірно забере під свій протекторат новостворена парафія Вознесіння Господнього УПЦ (Московського Патріархату)», – повідомляє прес-служба  УПЦ КП.

Зокрема, суддів протягом всього процесу найбільше цікавило, чи відбулись у 1995 році загальноселищні збори, на яких мешканці дізнались про процедуру передачі. Також жвавий інтерес викликав нинішній стан церкви. Ці два питання випливали на кожному засіданні, їх задавали кожному свідку.

Незважаючи на постійне наголошення суддів на тому, що розглядається скасування акту 1996 року, а не релігійна приналежність храму, це питання порушувалося всіма трьома сторонами.

«Проте позивачі постійно плутались у свідченнях. На негативне для УПЦ КП рішення вплинула і відкрито байдужа позиція представників відповідача, Донецької обласної держадміністрації. Дві дівчини ніколи «не заперечували» або «залишали на розгляд суду». Така апатія вразила навіть одного з суддів. «Відповідачі, Ви взагалі маєте власну думку?», – дорікнув він їм. Очевидно, що думки, окремої від позиції Московського Патріархату, представники Донецької ОДА не мали», – зазначає УПЦ КП.

Третя сторона, парафія Вознесіння Господнього Київського Патріархату, не була здивована таким рішенням суду, бо морально була до нього готова.

До початку судового процесу юрист Юрій Фартушний, переглянувши документи, сказав, що «позов мав взагалі залишатись без розгляду, бо строки давності в адміністративних справах складають 6 місяців. Тут минуло п’ятнадцять років. У правовій державі немає ніякого шансу виграти цей процес, але в Україні часто приймаються дивні рішення».

Наразі Київський Патріархат планує подати апеляцію.

Нагадаємо, представники УПЦ (МП) подали до суду, щоб перевести церкву під свою юрисдикцію. Священнослужителі Київського патріархату не згодні з цим, адже вони протягом останніх 16 років своїми силами відбудовували церкву.

Раніше керуючий Донецькою єпархією УПЦ КП Сергій заявляв, що влада хоче передати храм в селі Кам’янка Тельманівського району Донецької області новоствореній громаді Московського Патріархату, незважаючи на те, що храм був збудований силами УПЦ КП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги