У марокканському місті Марракеш у п'ятницю 18 листопада завершилася Всесвітня конференція ООН із питань зміни клімату. Учасники виробили план дій щодо реалізації положень історичної Паризької угоди щодо клімату, підписаної в грудні 2015 року.
Серед найбільш важливих рішень, ухвалених у Марокко, значиться, наприклад, повна відмова від вугілля. 48 країн, які особливо страждають від змін клімату, хотіли б «якомога швидше» – не пізніше 2050 року – повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Робиться це з метою не допустити глобального потепління більш ніж на 1,5 градуса. Ці цифри вказані і в Паризькій угоді, але вважаються складними.
Також із ініціативи Німеччини буде створений невеликий партнерський офіс у Вашингтоні, де надаватимуться консультаційні послуги країнам, які не мають достатнього досвіду в захисті клімату. За словами міністра охорони навколишнього середовища ФРН Барбари Хендрікс, 150 країн на планеті ще жодного разу не розробляли планів щодо захисту клімату.
Нагадаємо, глобальна угода про запобігання змін клімату, прийнята в грудні 2015 року в Парижі, набула чинності 4 листопада 2016 року. Вона повинна стримати підвищення температури повітря на планеті до кінця століття. Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Паризької угоди 1 серпня.