На екранізацію «Чорного ворона» Шкляру надсилають гроші з Ізраїлю та Росії

12 Березня 2011, 16:02

За його словами, скандальна ситуація довкола книжки для зйомок фільму тільки на користь.

«Звичайно, для фільму ця ситуація тільки на користь. Дуже багато людей готові давати гроші. Люди питають про рахунок куди можна перечислити пожертви. Рахунок є і можна перечисляти. Крім того, я зараз реєструю фонд «Холодноярська республіка». Нажаль, це трохи тривалий процес, але в результаті можна буде спростити організаційні моменти та уникнути зайвих податкових витрат. Коли все буде готово, ми з теперішнього рахунку перекинемо гроші на фонд і процес піде. Думаю, все в результаті буде добре. Бо і з Росії йдуть гроші. От, що мене дуже тішить. З Росії, Ізраїлю. Як би від цього декому не було прикро, але наш фільм ще й Ізраїль фінансує», – зазначив Шкляр.

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.

У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них не було.

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що не висловлював негативної думки про роман «Чорний Ворон» Шкляра та навіть не читав його, тому не знає звідки у письменника до нього претензії.

Письменник Юрій Андрухович запропонував зібрати гроші для вручення їх Шкляреві замість Шевченківської премії.

Повну версію інтерв’ю читайте тут.