На дачі Януковича Кравчук побачив бажання президента розвивати українську мову

8 Серпня 2012, 09:12

За словами Кравчука, під час наради президент запропонував прийняти урядову програму розвитку української мови.

«За всі 20 років незалежності України ця програма неодноразово ставилась на порядок денний, але вона не була прийнята, тому що окрім політичної волі потрібні ще значні фінансові витрати. Сьогодні президент налаштований рішуче в цьому плані», – наголосив Кравчук.

Він зазначив, що під час зустрічі Янукович також звернув увагу на необхідність внесення змін до Закону «Про засади державної мовної політики», які будуть напрацьовані відповідною робочою групою та урядом.

«Я переконаний, що нарада пройшла конструктивно і перспективно. Врешті-решт мовне питання повинне вийти на високий державний рівень, на конституційний рівень і на такий рівень закону, який відповідав би стратегічним національним інтересам України», – сказав Кравчук.

Водночас, президент Віктор Янукович переконаний, що програма має охоплювати широкий спектр питань щодо реалізації мовної політики в Україні та систематично оновлюватися.

«Ми повинні подивитися, що найближчими роками можемо зробити і запропонувати країні», – сказав Янукович.

За його словами, «нова програма розвитку української мови має бути гармонізована з новим законодавством про засади державної мовної політики, що дозволить забезпечити її належне фінансування та якісну освіту».

Як повідомлялось, Віктор Янукович запропонував створити робочу групу при Кабінеті Міністрів, яка займатиметься вдосконаленням мовного законодавства. До складу групи Янукович запропонував включити авторів мовного закону Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова та разом із групою сформувати Наглядову раду щодо гідного забезпечення застосування мов в Україні та всебічного розвитку й функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя.

Нагадаємо, 2 серпня Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі закликала президента Віктора Януковича ветувати закон про мовну політику

31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.

Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов, зокрема російської, в роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Прийняття Радою даного мовного закону викликало протести опозиційних політичних сил, представників місцевого самоврядування західних регіонів України, низки культурних та громадських діячів, закордонних громадських організацій українців.