На честь загиблого активіста Майдану назвуть гору Кавказу

31 Січня 2014, 01:58

"Уже третій рік у нас діє ініціатива "Герої України на вершинах світу". За останні два роки одну вершину на Кавказі ми назвали іменем Степана Бандери, іншу – іменем Андрея Шептицького. А цього року ми планували третю вершину назвати на честь Папи Івана Павла ІІ. Однак сталася така трагічна подія – загинув член нашого клубу, наш товариш, який часто ходив з нами в гори, Юрій Вербицький. Тому було вирішено назвати безіменну вершину саме на його честь", – розповів Нищук.

Він також сказав, що ініціативу львів’ян вже підтримали їхні грузинські колеги. Вони зголосилися знайти безіменну вершину на теренах Східного Кавказу. Після цього кілька представників "Екстрему" поїдуть туди, аби обстежити її та визначити точні координати.

За словами альпініста, Львівська міська рада звернеться до грузинських органів місцевого самоврядування за погодженням. "Тоді грузинські географи внесуть вершину Вербицького на топографічні карти. Попередньо планується, що експедицію альпіністи здійснять у серпні цього року" – сказав Мар'ян Нищук.

Юрій Вербицький – кандидат фізико-математичних наук, сейсмолог львівського Інституту геофізики Національної академії наук. Він був волонтером на Євромайдані, працював на кухні. Поїхав у Київ, узявши відпустку на роботі.

В ніч із 20 на 21 червня, коли 50-річний Вербицький розносив чай на Грушевського, його поранило в око. Представник Ради Майдану Ігор Луценко відвіз Вербицького в Жовтневу (Олександрівську) лікарню. Звідти обох активістів викрали невідомі – просто з офтальмологічного відділення – і 15 годин піддавали тортурам.

Як повідомлялося, біля с. Гнідин Бориспільського району були виявлені два трупи зі слідами тортур. Сільський дільничний підтвердив виявлення лише одного тіла. 

Нагадаємо, Юрія Вербицького, викраденого разом з активістом Ігорем Луценком, знайшли мертвим у Бориспільському районі Київської області.

У ГУ МВС у Київській області зазначили, що за фактом смерті розслідується кримінальна провадження за статтею 115 КК (умисне вбивство).

За попереднім висновком медиків, причиною смерті стало переохолодження.