На Чернігівщині відмовились від регіональної мови

20 Серпня 2012, 20:19

Проект рішення про українську мову на території ніжинської громади як єдину і державну вніс до порядку денного депутат Максим Багрінцев.

Більшість депутатів підтримали проект і рішення було ухвалено: в ньому чітко записано, що державною мовою на території громади м. Ніжина є українська мова, також в рішенні зазначено, що міська рада буде всіляко сприяти розвиткові та вільному функціонуванню української мови в усіх сферах суспільного життя Ніжина.

«Ухвалення цього рішення унеможливить надання російській мові регіонального статусу», — прокоментував голосування Багрінцев, закликавши й інші міські ради області послідувати ніжинському прикладу.

За його словами, «враховуючи тенденцію, що зараз масово на території держави міські ради на півдні та на сході приймають рішення про те, щоб надати російській мові регіонального статусу, прийняття таких рішень направлене на розкол України, на приниження національної гідності українського народу, що є також зазіханням на конституційний лад України, що підпадає під кримінальний злочин».

Наразі  Ніжинська міська рада стала єдиною в Чернігівській області, яка офіційно відмовилася надавати російській мові регіональний статус.

Як повідомлялось, 17 серпня Тернопільська міська рада звернулася до рад усіх рівнів із закликом не виконувати закон про засади мовної політики.