На Черкащині агрохолдинг незаконно отримав із бюджету майже 35 млн грн відшкодування ПДВ

24 Лютого 2016, 17:05

Працівники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією викрили на Черкащині механізм протиправного відшкодування податків з держбюджету менеджментом одного з аграрних холдингів. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, бізнесмени законно експортували сільськогосподарську продукцію через низку власних підприємств у Черкаській області. Проте, на рівні головного офісу холдингу в звітній документації відображалися набагато більші обсяги поставленої за кордон продукції. Відповідно збільшувався розмір податку на додану вартість, який підлягає відшкодуванню з держбюджету.

Читайте також: СБУ заблокувала відшкодування ПДВ підприємству, що регулярно поповнює «бюджет ДНР»

Працівники спецслужби встановили, що завдяки оборудці протягом 2015 року агрохолдинг протизаконно отримав з бюджету майже тридцять п’ять мільйонів гривень. 

Під час проведення обшуків у офісних приміщеннях підприємців правоохоронці вилучили документацію, печатки, штампи, які доводять проведення фіктивних операцій.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Тривають оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації оборудки.

Нагадаємо, раніше СБУ попередила відшкодування майже один мільйон гривень податку на додану вартість підприємствам, які розташовані на території тимчасово окупованій терористичною організацією «ДНР».