«За розрахунками Міністерства фінансів і Національного банку рівень інфляційного тиску, саме пов'язаний із цими виплатами, не може перевищити 1-1,5 процентні пункти. Це попередні розрахунки, але вигляд у них доволі переконливий», – сказала вона.
Акімова зазначила, що оскільки соціальні ініціативи президента підкріплено реальними економічними показниками, немає вагомих підстав прогнозувати значне зростання інфляційних очікувань у зв'язку із цими ініціативами.
Перший заступник голови Адміністрації також запевнила, що пропозиції Януковича аж ніяк не пов'язані з наближенням виборів у Верховну Раду, а засновані на реальних можливостях державного бюджету.
Нагадаємо, АП вважає, що соціальні ініціативи Януковича не перешкоджають продовженню співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Акімова також зазначила, що з початку 2012 року в бюджет додатково надійшло 10–11 млрд грн за рахунок перевищення планових показників зборів податку на додану вартість і планове підвищення надходжень від податку на прибуток.
Як відомо, під час розширеного засідання Кабінету Міністрів 7 березня Янукович пообіцяв виплатити шістьом мільйонам громадян по 1 тис. грн компенсацій за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР у червні – грудні, а також доручив уряду із квітня провести поетапний перерахунок страхових виплат шахтарям-інвалідам, підвищивши їх у середньому на 500 грн, із травня провести перерахунок пенсій і до кінця 2012-го забезпечити всіх інвалідів, які перебувають у черзі, протезами й інвалідними візками.
Міністерство фінансів оцінює обсяг необхідних коштів на реалізацію цих ініціатив у 8 млрд грн, а віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в 16 млрд грн в 2012 році (за винятком іпотеки).
Глава НБУ Сергій Арбузов виключає виплати компенсації заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР за рахунок емісії.