МЗС завершило роботу над меморандумом для Арбітражу ООН з морського права про порушення РФ

15 Лютого 2018, 16:52

Україна представить Міжнародному трибуналу ООН меморандум у рамках Конвенції з морського права щодо порушення РФ Конвенції ООН із морського права. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

За його словами, меморандум представлять у понеділок, 19 лютого.

 

"Перший меморандум пішов. Точніше, піде у понеділок. Тримаю в руках наш Меморандум у рамках Конвенції з морського права щодо порушення РФ наших прав в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. Дякую всій нашій команді, класна робота!" – написав Клімкін у Twitter.

 

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року з метою захисту своїх прав як прибережної держави у прилеглих до Криму морських зонах у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

 

У грудні 2016 року був сформований арбітраж, який розглядатиме цей позов. Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов’язати РФ припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати всі завдані Росією збитки.

 

У травні 2017 року арбітраж ООН з морського права виніс процедурне рішення за позовом України проти РФ.

 

Згідно із затвердженим регламентом розгляду справи, до 19 лютого 2018 року українська сторона має надати меморандум, який містить виклад обставин, на які спирається Україна, заяву з питання права і пояснення.

 

Російська Федерація у свою чергу до 19 листопада 2018 року повинна буде представити свій контрмеморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності, відповідь на український меморандум, будь-які зустрічні вимоги і необхідні пояснення. Після цього Україна до 19 квітня 2019 року зможе дати відповідь на російський контрмеморандум, а РФ отримає можливість до 19 вересня 2019 року представити свої повторні заперечення.