НОВИНИ

МЗС повідомило Росію про позов через порушення морського права

Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов’язати Росію припинити міжнародно-протиправні діяння.

Міністерство закордонних справ України офіційно надіслало Міністерству закордонних справ Росії повідомлення про позов щодо порушень морського права. Про це йдеться у заяві відомства.

Наголошується, що Росія продовжує вчиняти незаконні дії в межах морських зон України, тому Київ змушений звернутись до арбітражу відповідно до положень Конвенції ООН з морського права 1982 року.

«Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов’язати Росію припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати Україні всі завдані Росією збитки», – зазначають у міністерстві.

Російська сторона цю заяву не коментувала.

Нагадаємо, раніше в МЗС повідомили Тижню, що Росія порушила норми Конвенції ООН з морського права, коли почала будівництво так званих «Керченського мосту» та «енергомосту», які зв’язують територію Росії та окупованого Криму. У міністерстві додали, що Україна вже ініціювала переговорний процес щодо тлумачення та застосування норм відповідної конвенції у визначеному міжнародним правом порядку.

У червні в МЗС повідомили, що Україна сформує спір і створить арбітраж для захисту своїх прав, гарантованих Конвенцією ООН із морського права у зв'язку з анексією Криму Росією.