МЗС закликало українців не їхати на ЧС-2018 до Росії через загрозу безпеці

15 Травня 2018, 13:51

Міністерство закордонних справ України закликало українських уболівальників не їхати на чемпіонат світу з футболу-2018, який з 14 червня по 15 липня відбудеться в Росії. Про це у вівторок, 15 травня, повідомляє прес-служба відомства.

 

"Перебування громадян України на території РФ пов’язане із серйозними загрозами для особистої безпеки. Російські силові структури та каральні органи  вдаються до затримань та звинувачень у шпигунській або терористичній діяльності, вчиняють проти українців інші провокативні дії", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, РФ може обмежити або взагалі відмовити консулам та адвокатам у доступі до затриманих громадян України. Водночас у МЗС наголосили, що можливості консульського захисту українців на території Росії – обмежені.

 

"Розпалювання силами кремлівської пропаганди антиукраїнських настроїв є додатковим фактором ризику для перебування громадян України на території Російської Федерації. Будь-яка демонстрація своєї приналежності до України може спровокувати цілеспрямовану агресію з боку російських фанатських угруповань, більшість з яких не приховують свого ворожого ставлення до українців",  – заявили у відомстві.

 

Крім того, МЗС України закликало закордонних партнерів політично бойкотувати фінальну частину чемпіонату світу з футболу на території Росії.

 

"Вважаємо, що відмова у направленні до РФ офіційних делегацій стане важливою демонстрацією міжнародної солідарності у несприйнятті агресивної політики РФ та здійснення злочинів проти прав людини, дієвості наших зобов’язань щодо поваги до принципів та норм міжнародного права", – додали в зовнішньополітичному відомстві.

 

Як повідомлялося, 11 квітня міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав європейських політиків бойкотувати чемпіонат світу з футболу влітку у Росії. 

 

Додамо, глава Міністерства закордонних справ Британії Борис Джонсон передбачив, що президент Росії Володимир Путін буде прославляти себе на Чемпіонаті Світу з футболу цього літа таким же чином, як і Адольф Гітлер на Олімпійських Іграх у Берліні в 1936 році.

 

Також влада Німеччини заявила про можливості шпигунства під час ЧС-2018 в Росії, та порекомендувала вболівальникам і посадовцям не брати у поїздку смартфони.