МЗС: заява Росії, що вона не порушувала Будапештський меморандум не витримує критики

Акценти
2 Квітня 2014, 16:10

«Коментар МЗС Російської Федерації про те, що Росія нібито жодним чином не порушувала Будапештський меморандум не витримує жодної критики з точки зору міжнародного права та дійсних реалій», – сказав Перебийніс.

За його словами, спроби російської сторони виправдати перед міжнародною спільнотою зухвалу анексію АР Крим, перекладаючи провину за втрату територіальної цілісності на нинішнє керівництво Української держави, є нічим іншим як черговою демонстрацією неповаги та зневажливого ставлення Російської Федерації до міжнародно-правових норм та своїх міжнародних зобов'язань, в тому числі до норм Статуту ООН.

Як повідомлялось, 1 квітня МЗС РФ заявило, що Росія не порушувала Будапештський меморандум, а "втрата Україною територіальної цілісності стала результатом складних внутрішніх процесів, до яких Росія та її зобов'язання щодо Будапештський меморандум відношення не мають".

Рраніше в МЗС РФ переконувало, що США і ЄС порушили Будапештський меморандум, не захистивши екс-президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, що в 1994 році Україна добровільно відмовилася від третього за розміром арсеналу ядерної зброї під гарантії недоторканності своєї території та суверенітету. Гарантами виступили США, Велика Британія та Російська Федерація. Пізніше до цього меморандуму приєдналися Франція і Китай.

92