НОВИНИ

МЗС РФ переконує, що США і ЄС порушили Будапештський меморандум, не захистивши Януковича

У контексті ситуації на Україні МЗС РФ нагадало «партнерам» зобов'язання по Будапештському меморандуму 1994 року і, хто відповідає за їх дотримання. Відповідне нагадування оформлене у вигляді офіційного коментаря, оприлюдненого на сайті МЗС РФ

«Хотілося б задати питанням , яким чином вкладаються в ці гарантії неодноразово звучали з боку ЄС і США під час заворушень у Києві загрози застосування санкцій до керівництва України? Що це, як не економічний примус стосовно суверенної держави? Як ставитися, наприклад, до мало не постійному чергуванню західних емісарів на «майдані»? Як кваліфікувати заяви США і ЄС про те, що там уже не розглядають як легітимного партнера законно обраного главу держави, на відміну від нових керівників, призначених на площі в порушення всіх конституційних процедур? Все це - приклади того, як США та ЄС активно потурали державному перевороту в Києві, діючи проти політичної незалежності та суверенітету України в порушення зобов'язань за Будапештським меморандумом», - йдеться у коментарі МЗС Росії.

Нагадаємо, у грудні 1994 року Україна підписала Будапештський меморандум, який передбачав відмову Києва від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки з боку США, Великобританії та Росії. Згідно з Меморандумом, гаранти безпеки зобов'язалися зокрема поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України та утримуватися від загрози силою та її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Віктора Януковича обрали президентом лише 2010 року.