Українська сторона вважає, що дії Росії не відповідають основоположним принципам та нормам міжнародного права щодо гарантій територіальної цілісності, недоторканності і непорушності кордонів та невтручання у внутрішні справи держав.
"Українська сторона розцінює зазначені дії РФ як акт анексії, тобто насильницьке набуття частини території України", – йдеться у повідомленні прес-служби.
"Відповідно до Статуту ООН, Російська Федерація у відносинах з Україною має утримуватися від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності, так і якимось іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй", – зазначили в МЗС.
"Крім того, відповідно до статті 2 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року, російська сторона зобов'язалась поважати територіальну цілісність і підтвердила непорушність існуючих між країнами кордонів", – заявили у зовнішньополітичному відомстві.
"Українська сторона категорично заперечує поширення суверенітету Російської Федерації на окуповану нею територію України і залишає за собою право на вжиття заходів у відповідності до міжнародного права та законодавства України", – наголосили в МЗС.
Як відомо, 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". До цього Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації.
Згодом президенти Ради ЄС Херман Ван Ромпей та Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступили із спільною заявою, в якій констатували, що ЄС не визнає анексію Криму до Росії.
Із подібною заявою виступила і Парламентська асамблея Ради Європи.
Водночас, Білий дім заявив, що такі дії РФ "матимуть наслідки".