МЗС України направило закон про освіту до Венеційської комісії

28 Вересня 2017, 23:35

Міністерство закордонних справ України у четвер, 28 вересня, направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні я направив цей закон, як і було домовлено, на розгляд Венеційської комісії", – сказав міністр в ефірі одного з телеканалів.

Клімкін також зазначив, що закон був направлений саме сьогодні, оскільки цього дня він набув чинності, а також був здійснений його переклад.

"Пані Лілія (Гриневич – ред.) передасть цей закон вже офіційно, коли буде на наступному тижні вести консультації з Радою Європи", – додав міністр.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту".

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

У свою чергу, для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна заявила, що готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту.

Тим часом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту". Крім того, парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.