"Ми розцінюємо це рішення як небезпечний і хибний крок, який може привести до серйозних протиріч між різними групами в Криму, а також спричинити негативні наслідки в регіоні і за його межами", – йдеться в заяві.
МЗС Туреччини відзначає, що політичну кризу в Україні необхідно врегулювати на основі політичної єдності і територіальної цілісності країни, в рамках демократичних принципів і згідно з міжнародним правом і договорами.
"Крім того, з метою зниження напруги в Криму ми закликали всі причетні сторони до стриманості та розсудливості, підкресливши, що ситуація в Автономній республіці Крим, де живуть етнічно близькі до нас кримські татари, є для нас особливо чутливим питанням", – йдеться в заяві.
Крім того, прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в інтерв'ю новинному агентству Anadolu заявив, що Анкара не покине кримських татар "в біді". Він також сказав, що обговорював ситуацію в Криму з президентом Росії Владіміром Путіним.
Як відомо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.
Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.
Згодом в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.
Служба безпеки, у свою чергу, почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації.
7 березня Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію постанови Верховної Ради АР Крим про призначення загальнокримського референдуму.