МЗС Росії пояснило причину заміни пам’ятної таблички під Смоленськом

10 Квітня 2011, 16:09

«Під час проведення робіт з підготовки відвідування місця авіакатастрофи главами двох держав російська сторона завчасно поінформувала польську сторону про необхідність заміни таблички на нову – російською і польською мовами, як це прийнято для всіх без винятку пам'ятників і пам'ятних знаків на території Російської Федерації», – йдеться в заяві МЗС РФ, поширеному в неділю.

У Москві розраховують, що «польським офіційним особам відомо, що державною мовою на території Російської Федерації є російська».

«Також в МЗС Польщі були направлені пропозиції щодо тексту нового надпису. Реакції польської сторони також не було. У зв'язку з цим викликають подив коментарі офіційного представника МЗС Польщі, оскільки польська сторона була проінформована повністю як про неприпустимість подібних дій без офіційного погодження, так і про необхідність якнайшвидшої заміни таблички на меморіальному камені» – підкреслюється в заяві.

Водночас понад 220 родичів поляків, розстріляних НКВД СРСР у 1940-му році, їдуть на поїзді в російське місто Смоленськ, повідомляє в неділю польське радіо.

Поляки в понеділок візьмуть участь у пам'ятних заходах у Катині, де поховані польські військовослужбовці, розстріляні НКВС.

Термін «Катинський злочин» вважають збірним: він означає розстріл у квітні-травні 1940 року майже 22 тисяч польських громадян, яких утримували в різних таборах і в'язницях НКВС СРСР. Союз десятиліттямине визнавав, що поляки були розстріляні співробітниками НКВД. Нещодавно Росія передала Польщі частину документів по «катинській справі».

Нагадаємо, російська влада в ніч з 8 на 9 квітня без відома Польщі замінила табличку на обеліску жертвам Смоленської авіакатастрофи, яка була встановлена у перші дні після трагедії.

11 квітня президенти Польщі та РФ Броніслав Коморовський та Дмитро Мєдвєдєв планували вшанувати пам’ять у Смоленську та Катині жертв авіакатастрофи 10 квітня 2010 року, а також розстріляних радянським НКВС польських офіцерів у 1940 році.