"Звичайно, що, якби дві сторони (українська влада та опозиція) звернулися з проханням бути посередниками у переговорах, то ми б вибрали відповідну її форму, але спочатку українська влада повинна була б відбудувати вірогідність у стосунках з потенційними посередниками", – сказав він.
Сікорський нагадав про досі невирішену справу ув'язненої екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко, незважаючи на численні візити в Україну представників спеціальної моніторингової місії Європарламенту за участі Олександра Кваснєвського та Пета Кокса. "Переговори – це завжди гарна річ, але вони не повинні використовуватися лише для того, аби робити вигляд, що щось робиться за відсутності найменшого бажання реально це зробити", – сказав глава польського МЗС.
Штайнмаєр підтвердив, що Німеччина теж готова бути посередником між українською владою та опозицією для вирішення нинішньої політичної кризи, якщо буде відповідне звернення з їх боку.
Водночас він звернув увагу, що вже зараз є три посередники з боку Євросоюзу, серед яких він назвав Верховного представника ЄС з питань закордонних справ Кетрін Ештон, екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського та главу Ради Європи Турбйорна Ягланда. "Можна запитати, чи потрібен четвертний посередник? Контактів на сьогоднішній день не бракує. Вони є як на лінії з урядом, так і опозицією. Тут важливо, аби підтримати цей процес та перемогти це внутрішнє розірвання України", – наголосив він.
Нагадаємо, 19 листопада Кокс та Квасьнєвський з 27-им візитом відвідали Україну.
28 листопада представники українських опозиційних політичних сил попросили Європарламент продовжити моніторинглву місію політиків Пета Кокса і Александра Кваснєвського в Україні.