“Рішення Апеляційного суду у справі Кучми є ще одним підтвердженням відсутності правосуддя в Україні, – вважає Мирослава Гонгадзе. – Замість правової держави сучасна Україна перетворилась на країну, де відмивають злочинців. Адвокати президента Кучми та їх клієнт заявляють про те, ніби зацікавлені у викритті правди у справі Гонгадзе, насправді намагаються протидіяти правосуддю. Вони використовують формальні підстави для визнання справи, порушеної проти Кучми, незаконною. Як потерпілі ми однозначно оскаржуватимемо рішення суду у касаційному порядку, а при незадоволенні наших вимог до Європейського Суду з прав людини.”
Мирослава Гонгадзе наголосила, що родина Георгія понад 10 років бореться за з'ясування всіх обставин його смерті й покарання усіх виконавців та замовників вбивства. “Я продовжуватиму відстоювати свої права та честь Георгія, поки справа не буде розкрита повністю, – пообіцяла Мирослава Гонгадзе. – Виявлення і оприлюднення усієї правди у цій справі важливе не лише для нашої родини, друзів та журналістської спільноти. Це важливо і для очищення українського політикуму, де кожен другий політик чи урядовець причетний до різного рівня злочинів або корупції. Вони нас зневажаюсь і знущаються над нами. І хоч ми не маємо тих ресурсів, які, обікравши країну, мають наші опоненти, ми мусимо знайти у собі волю та відвагу з ними боротися.”
Нагадаємо, Генпрокуратура в березні цього року порушила кримінальну справу стосовно Кучми. Його звинувачували в перевищенні влади та службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року).
14 грудня Печерський районний суд визнав, що Генпрокуратура безпідставно порушила кримінальну справу стосовно Кучми. Це рішення було оскаржено.
20 січня Апеляційний суд Києва визнав законною відміну постанови про порушення кримінальної справи стсовно другого президента України Леоніда Кучми про його причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Адвокати Кучми заявили, що рішення Апеляційного суду дозволить слідству встановити справжніх замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Раніше в інтерв'ю Тижню представник Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко пояснила, чому, на її думку, колишнього українського президента не можна вважати непричетним до вбивства журналіста та інших злочинів: “Всі знають, що під час президентства Леоніда Кучми діяла система використання судів, правоохоронних та податкових органів з метою тиску на опонентів — політичних чи бізнесових, та усування осіб, які заважають. Прикладів багато, навіть не кажучи про вбивство Георгія Гонгадзе. Це також побиття журналіста й політолога Олексія Подольського, яке вчинив той самий генерал міліції Олексій Пукач. Це й переслідування та арешт адвоката Сергія Салова, напад на Олександра Єльяшкевича, на той час народного депутата… Є кілька рішень Європейського суду з прав людини, які підтвердили ці факти (Справи: Гонгадзе проти України, Салов проти України). Маніпуляції суддею Печерського суду — продовження цієї практики”.