“Мирні” прибічники федеративної України “протестують” зі зброєю, вибухівкою і кривавими бійками

29 Квітня 2014, 12:57

Харків

Ввечері 15 березня на площі Свободи виник конфлікт між групою людей з георгіївськими стрічками та невідомими. Після конфлікту, за неофіційною інформацією, люди зі стрічками вирішили, що на них напали члени "Правого сектору", та вирушили в офіс організації "Просвіта", де конфлікт продовжився. Повідомлялося про постріли та вибухи. Офіс організації розгромлено.

Мер Харкова Геннадій Кернес повідомив, що в результаті зіткнень загинуло двоє людей.

Після сутичок затримано 38 осіб, 25 з них арештовано.

Наступного дня кілька сотень проросійських бойовиків зайняли приміщення «Просвіти» і почали палити символіку Правого сектора, книжки з історії та книжки про Голодомор.

Вже постфактум прес-служба обласного управління МВС повідомила про відкриття кримінальної провадження за фактом погрому в будівлі – за статтею «Хуліганство».

6 квітня уХаркові біля театру імені Шевченка виникла бійка між проросійськими мітингувальниками і активістами. Під час сутички в повітря летіли петарди, були чутні вибухи.

Зіткнення сталося після того, як до учасників проросійської ходи, які перебували біля пам'ятника Тарасові Шевченку, підбігли двоє людей і крикнули, що внизу перебувають активісти "Правого сектора".

Як стало відомо пізніше, сепаратисти кидали в активістів Євромайдану вибухові пакети та каміння.

Тоді ж учасники Антимайдану у Харкові змусили активістів Правого сектору повзти "коридором ганьби".

За фактом сутичок розпочато кримінальне провадження за статею «хуліганство».

7 квітня У Харкові сепаратисти розігнали мітинг прихильників єдності України, що відбувався на площі Свободи.

Молодики з битами і в масках за кілька хвилин розігнали активістів, які стояли на площі, з українською символікою. Декілька людей постраждало.

Ввечері велика кількість молодиків у масках із битами та з георгіївськими стрічками спочатку закидали мітинг Майдану вибуховими пакетами, а потім погналися за людьми, що йшли в бік парку Шевченка.

Щонайменше двоє учасників мітингу за єдину Україну – чоловік і жінка – з розбитими головами звернулися до волонтерів "Червоного хреста".

Міліція не перешкоджала проросійським активістам, проте коли вони спробували взяти штурмом кафе, де сховалися мітингувальники, силовики стали кордоном перед кафе. Після цього люди з палицями відійшли до будівлі обласної державної адміністрації.

13 квітня після завершення мітингу за єдність України кілька сотень молодиків з різних сторін напали на учасників акції. Людей, які спробували сховатися в метро, наздогнали і побили. Постраждали щонайменше три людини. Разом з тим, жінки з георгіївськими стрічками намагалися добивати побитих з криками "це нелюди".

МВС повідомило про 50 постраждалих. Харківська міськрада повідомила, що по допомогу до лікарень звернулися 14 людей.

Останній напад відбувся нещодавно, 27 квітня. Невідомі особи з георгіївськими стрічками напали на ультрас харківського «Металіста» і дніпропетровського «Дніпра». Госпіталізовано 8 людей.

Донецьк

5 березня у місті під час мітингу за єдину Україну почалася масова бійка у якій, за попередньою інформацією, брали участь близько 400 людей. Учасників антисепаратистського антивоєнного мітингу «відловлювали» проросійські активісти, бризкали в очі газом, після чого били.

13 березня сталася одна з найбільш резонансних сутичок на лише в Донецьку, але і у східній Україні загалом. Ввечері у центрі міста відбулися відразу два мітинги – проросійський та прихильників єдності України. У них взяли участь близько двох тисяч осіб. Між учасниками обох зібрань вишикувалися силовики. проросійські активісти «озброїлися» георгіївськими стрічками та палицями. Вони вмикали радянські пісні і кидалися яйцями. Також під час акцій вибухали петарди, дехто застосовував електрошокери та газові балончики. Коли силовики затримали кількох проросійських активістів, то змушені були їх відразу відпустити, бо натовп почав розгойдувати автозак.

Міліція допомогла відійти учасникам проукраїнського антивоєнного мітингу. Силовикам допомогали члени самооборони. Учасники проросійського мітингу оточили автобус міліції, в якому також були члени самооборони, розбили вікна та розбризкали газ, закинули петарди в автобус.

Під час побоїща всіх, хто відстоював ідею єдності України, змушували стати на коліна. Особливу агресію у проросійських активістів викликав спів Гімну України. 

Повідомлялося про, щонайменше, чотирьох загиблих. Одним із них виявився прес-секретар місцевої «Свободи» Дмитро Чернявський.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання чотирьох організаторів побоїща. До лікарень звернулися 28 людей.

Востаннє проросійські екстремісти вдалися до силових дій 28 квітня. Про провокації сепаратистів знали наперед, оскільки в соцмережах була розповсюджена відповідна інформація. Втім, на учасників маршу за єдину Україну напали люди в камуфляжі і з битами. Міліція у побоїще не втручалась.

За уточненими даними, під час нападу постраждало 12 людей, двоє були госпіталізовані.

Після атаки проросійських сил на демонстрацію за єдність України в руках нападників опинилися від чотирьох до семи заручників.

Згодом екс-міністр внутрішніх справ, радник президента Юрій Луценко повідомив, що вночі були звільнені 5 проукраїнських активістів.

Міліція затримала вісім найбільш агресивних учасників сутички.

Запоріжжя, Миколаїв, Одеса

13 квітня у Запоріжжі проукраїнські активісти оточили прибічників федералізації і кілька годин закидали їх яйцями, туалетним папером тощо.

Міліціонерам довелося охороняти «антимайданівців» від нападу запоріжців понад шість годин. Майданівці вимагали заарештувати людей із російським «триколором», які вигукували гасла «Росія» та «референдум».

За даними правоохоронців, з 181 затриманого в Запоріжжі був лише один приїжджий із Марганця Дніпропетровської області, решта – жителі міста.

Згодом їх відпустили.

10 квітня в Одесі група людей заблокувала готель «Промінада» на Фонтанській дорозі, де зупинився народний депутат Олег Царьов. Згодом туди підтягнулися проросійські активісти.

Після того, як Царьова вивели через коридор з готелю,між представниками Антимайдану і Майдану спалахнула бійка. Зрештою проросійські активісти вирушили на Куликове поле, а активісти Майдану оголосили збори на своєму місці біля Дюка.

Внаслідок сутички постраждало щонайменше семеро людей.

7 квітня близько 23:00 у Миколаєві біля пам'ятника «Героям ольшанцям» відбулася масштабна сутичка між прихильниками Майдану та Антимайдану. Під час зіткнень застосовувалися кийки, бейсбольні біти, світлошумові гранати, сльозогінний газ та травматична зброя.

Повідомлялося, що лідери сепаратистів розмовляли з яскравим російським акцентом та закликали миколаївських прихильників Владіміра Путіна штурмувати «областную думу» Миколаїва.

В результаті сутичок госпіталізовано 11 людей.