Правозахисник констатує різке збільшення кількості судових заборон на проведення мирних акцій. До того ж, все частіше такі заборони поширюються не на одну подію, а на тривалий час, територію і необмежене коло організаторів зібрань.
Зокрема, в 2011 року таких заборон було, щонайменше, 203, а в 2012-му – вже 313.
За його словами, значно зросла кількість випадків притягнення організаторів мирних зібрань до адміністративної відповідальності, наприклад, минулого року їх було понад сто.
"Правоохоронні органи часто незаконно забороняють проведення заходів, безпідставно затримують їх організаторів та учасників, обмежують маршрути зібрань, закривають доступ до місць проведення зборів або не забезпечують захист мітингувальників від нападів", – підкреслив Яворський.
Причини цих явищ, на його думку, криються не тільки у сфері політики, а й у сфері права, оскільки відсутнє чітке правове регулювання проведення мирних зібрань.
Як повідомлялось, у Гельсінській спілці пропонували узаконити спонтанні мітинги.
Нагадаємо, за даними моніторингу протестів, репресій і поступок Центру дослідження суспільства за січень-березень 2013 року, кількість насильницьких протестів суттєво зменшилася. За перші три місяці 2013 року було зафіксовано 878 протестних подій загалом, серед них лише 50 носили насильницький характер.
За даними соціологічного дослідження центру Разумкова, більше 30% українців готові до протестів, а 4% – до збройного повстання.