Минулого року кожен десятий іноземний мігрант отримав притулок в Україні

19 Червня 2013, 09:24

Зокрема, впродовж 2012 року 1573 іноземних громадянина подавали заявки до міграційної служби про визнання їх біженцями або особами, котрі потребують додаткового захисту.

Так, з країн Європи такі документи подало 59 осіб, з Азії – 1051, Африки – 439, інших країн – 24, у тому числі 6 осіб без громадянства.

Водночас статус біженця впродовж 2012 року отримало 63 особи, а додатковий захист – 89 осіб.

Крім цього, впродовж першого кварталу цього року було подано 216 заявок про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. У тому числі: 8 – з країн Європи, 173 – з Азії, 31 – з Африки та 4 – з інших країн.

Міграційна служба надала відповідне визнання лише 47 особам: 18 із них отримали статус біженця, 29 – додатковий захист.

Нагадаємо, у серпні минулого року Державна міграційна служба повідомила, що в Україні проживає 2435 офіційно визнаних біженців із 47 країн світу. 

Довідка

Біженцем можуть визнати особу, яка: не є громадянином України; перебуває за межами країни своєї громадянської належності або за межами країни свого попереднього постійного проживання (для особи без громадянства); має обгрунтовані побоювання стати жертвою переслідування за ознаками: раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи, політичних переконань; не може користуватися захистом своєї громадянської належності або країни свого попереднього постійного проживання чи не бажає користуватися цим захистом внаслідок обгрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за вказаними ознаками.

Особу можна визнати такою, що потребує додаткового захисту, якщо вона: не є біженцем відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року і Протоколу щодо статусу біженців 1967 року та Закону України "Про біжнців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту"; потребує захисту, оскільки така особа змушена була прибути в Україну або залишитися в Україні внаслідок загрози її життю, безпеці чи свободі в країні походження через побоювання застосування щодо неї смертної кари або виконання вироку про смертну кару чи тортур, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання.