Ми не пройшли іспит Будапештського меморандуму – Порошенко

21 Вересня 2016, 19:16

Президент України Петро Порошенко заявляє, що країни-гарантине забезпечили територіальної цілісності української держави, передбачені зобов'язаннями Будапештського меморандуму 1994 року.

«Україна добровільно вивела з експлуатації свій ядерний арсенал, який був третім за величиною в світі, скоротила кількість ядерних боєголовок в обмін на гарантії територіальної цілісності, суверенності і невтручання відповідно до Будапештського меморандуму. Але всі ці запевнення залишилися тільки на папері. Давайте говорити щиро – ми не пройшли іспит Будапештського меморандуму», – наголосив український президент.

Нагадаємо, в січні голова МЗС РФ Сєргєй Лавров заявив про те, що Будапештський меморандум містить тільки норму про незастосування проти України ядерної зброї, тож Російська Федерація нібито не порушувала свої зобов'язання за Будапештським меморандумом.

У квітні 2014 року в МЗС РФ заявили, що Росія не порушувала Будапештський меморандум, а "втрата Україною територіальної цілісності стала результатом складних внутрішніх процесів, до яких Росія та її зобов'язання щодоБудапештський меморандум відношення не мають".

Крім того, МЗС РФ переконувало, що США і ЄС порушили Будапештський меморандум, не захистивши екс-президента Віктора Януковича.