МВС відмовилося порушувати справу за фактом викрадення російського опозиціонера

Акценти
14 Листопада 2012, 18:28

Зазначається, що юристи громадської організації HIAS, партнера управління верховного комісара ООН у справах біженців, подали до райуправління міліції заяву про зникнення опозиціонера.

"Ми отримали повідомлення від Солом'янського райуправління міліції про те, що прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за статтею 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини)", – сказала Маковська телефом.

За її словами, міліція в своїй відповіді вказує, що Развозжаєв легально перетнув державний кордон і при проходженні паспортного контролю скарг не висловлював.У прес-службі МВС заявили, що пізніше прокоментують цю інформацію.

У Слідчому комітеті РФ раніше повідомили, що обвинувачений сам звернувся до них і написав явку з повинною. Проте пізніше опозиціонер заявив, що вона була написана під тиском.

Развозжаєв також стверджує, що був викрадений в Києві і силою доставлений в РФ. 

У Росії Развозжаєв є фігурантом кримінальної справи за статтею "підготовка до організації масових заворушень", яку було порушено після перевірки фактів, викладених у фільмі НТВ "Анатомія протесту-2". Автори нашумілої стрічки стверджують, що російська опозиція на гроші з-за кордону готувала силове захоплення влади.

Як відомо, Развозжаєв у жовтні перебував у Києві. Повідомлялося, що він подав заяву про надання йому притулку в управління верховного комісара ООН у справах біженців. Опозиціонер вийшов 18 жовтня з будинку управління, а потім зник.

 Наразі він утримується в московському СІЗО "Лефортово". 

90