Підводячи підсумки щорічного аналізу української економіки, виконавчі директори фонду рекомендували українській владі вжити заходів для зниження дефіциту платіжного балансу, скоротити субсидії в енергетичному секторі (які становили торік 7,5 % ВВП), продовжити зусилля щодо зміцнення банківського сектора та підвищення конкурентоспроможності економіки.
Фонд очікує зниження ВВП України на 0,3 % в поточному році і збільшення цього показника лише на 1 % в 2014 році.
Завищений обмінний курс нацвалюти сприяв збільшенню дефіциту платіжного балансу України, зниження конкурентоспроможності, сталого зменшення валютних резервів, йдеться в повідомленні фонду. При цьому жорстка монетарна політика, націлена на підтримку стабільності курсу і що використовує заходи адміністративного контролю, придушила зростання економіки.
У цьому зв'язку виконавчі директори МВФ рекомендували владі допустити велику гнучкість обмінного курсу гривні та прискорити перехід до таргетування інфляції.
Директора вітали позитивні зміни в банківському секторі: знизилася залежність банків від валютних ризиків, збільшилася їх капіталізація і резерви. МВФ рекомендував владі зміцнювати нагляд, продовжувати незалежний аудит вразливих банків, розробляти плани на випадок кризових ситуацій.
МВФ підкреслив необхідність бюджетної консолідації, зокрема зниження бюджетних витрат за рахунок підвищення ефективності держзакупівель, обмеження зростання зарплат у бюджетному секторі та пенсій.
Виконавчі директори МВФ заявили про важливість реформування енергетичного сектора України, який характеризується як "неефективний", зокрема за рахунок підвищення енерготарифів.
Дефіцит платіжного балансу України перевищить цього року 8% ВВП і збережеться на такому ж рівні в 2014 році, вважають експерти МВФ. Дефіцит бюджету країни разом зі збитками "Нафтогазу України" складе цього року 7,7 % ВВП, в майбутньому – 6,6 % ВВП.
На думку фонду, в майбутньому для України доцільно виділяти кошти на більш короткі терміни та за умови попереднього виконання ряду узгоджених з МВФ умов допомоги.
Як відомо, Україна намагалася відновити кредитування Міжнародного валютного фонду на суму $15 млрд. Однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду було підвищення тарифів на газ для населення.
Янукович назвав умови МВФ неприйнятними.