«Виділені кошти призначені для того, щоб дати Португалії можливість зітхнути, поки влада країни втілює в життя кроки з відновлення економіки», – йдеться в заяві МВФ.
Обтяжена боргами і проблемами банківської системи Португалія на початку квітня звернулася за фінпідтримку до ЄС і МВФ. Євросоюз 17 травня прийняв пакет порятунку країни загальним обсягом у 78 мільярдів євро. Тепер її повинен схвалити ЄЦБ.
Португалія стала третьою країною єврозони, що постраждала від глобальної кризи і через боргових проблем і проблем фінансового ринку звернулася за зовнішньою підтримкою. Першою була Греція – в середині 2010 року країни єврозони і МВФ домовилися врятувати її від дефолту кредитами на суму 110 мільярдів євро. Однак за минулий рік, боргова ситуація в Греції, незважаючи на зовнішню допомогу, не покращилась і в даний час не виключається прийняття додаткового плану підтримки країни.
Другою була Ірландія, яка головним чином страждає від проблем банківського сектора. В кінці 2010 року для неї був схвалений пакет допомоги обсягом до 85 мільярдів євро (17,5 мільярда з цієї суми – кошти самої Ірландії).
Як повідомлялося, уряд Португалії досяг згоди з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом про надання фінансової допомоги на суму 78 мільярдів євро.
Нагадаємо, 6 квітня Португалія звернулася за фінансовою позикою до країн-членів ЄС. Раніше не повідомлялося, яку саме суму попросить Португалія для виходу з кризи. Однак, керівник Єврогруп (голова ради міністрів країн Єврозони) Жан-Клод Юнкер сказав, що готовий виділити Португалії 75 млрд євро, якщо Лісабон таки попросить про допомогу.
В ЄС існують побоювання, що Португалія може потягнути за собою в «боргову яму» Іспанію.