НОВИНИ

Кредитування Греції може спричинити «фінансове цунамі»

Перегляд умов кредитування Греції може коштувати надто дорого. Про це заявив експерт з питань макроекономіки Густав Горн в інтерв’ю німецькому виданню Der Stern.

За словами дослідника та економіста з Інституту макроекономіки та дослідження кон’юнктури Горна, на порятунок Греції від кризи лише німецькі банки виділяють 25 млрд євро. Ця сума буде достатньою, щоб покрити невелику частину грецьких боргів. Наступними після німецьких банків втрат зазнають Європейський Центральний Банк (ЄЦБ) та страхувальники, які мають у своїх активах державні облігації Греції. Вкладання коштів у порятунок лише Греції може негативно вплинути на інші країни-боржники, зокрема, на Ірландію, Португалію та Іспанію.

Рейтингова агенція Standard & Poor's знизила рейтинг Греції та зазначила, що після виплати боргу країна швидше за все зазнає дефолту. Рік після отримання фінансової допомоги на суму 110 млрд євро стало зрозуміло, що без реструктуризації боргу Греція не зможе вийти з кризи.

Водночас в ЄС існує побоювання, що формування нового траншу фінансової допомоги південному сусіду спричинить ефект доміно для багатьох європейських банків. Хоча більшість з тих фінансових установ, що мали проблемні грецькі кредити, передали ці борги ЄЦБ.

Загроза фінансового цунамі полягає в тому, що, оскільки ЄЦБ є на сьогодні найбільшим кредитором Греції, реструктуризація боргу буде катастрофою для нього.

Разом з тим уряд Греції намагається вийти з кризи за допомогою реформ та нового плану економії.

У середу, 11 травня, в країні відбуваються масові страйки роботодавців проти запровадження «режиму економії».

Страйкують також прибиральники, служби вивозу сміття. З 12:00 до 16:00 відмінені всі внутрішні перельоти. Відбувається також 24-годинний страйк журналістів. Радіо- та телемовлення відновиться аж о 6:00 в четвер, 12 травня.

В Афінах протестуючі прийшли під стіни парламенту, де страйк поступово переріс у сутички з поліцією. Для розгону демонстрації поліцейські застосували сльозогінний газ. Точних відомостей про кількість постраждалих і затриманих поки немає. 

Це вже десятий страйк за рік, відколи Греція отримала фінансову допомогу від ЄС та запровадила нові реформи. 

На сьогодні Греція сподівається ще на один транш від ЄС у розмірі 60 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.