Отримання Україною першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду, який очікується всередині березня, сприятиме стабілізації економіки країни та, відповідно, зміцненню національної валюти. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько на брифінгу в середу.
"Минулого тижня уряд подав на розгляд парламенту низку законопроектів. Прийняття цього пакету є попередньою умовою для того, аби вже 11 березня Рада директорів Міжнародного валютного фонду прийняла позитивне рішення для надання Україні нового кредиту в рамках механізму розширеного фінансування. Перший транш ми можемо отримати через кілька днів після рішення МВФ. Цей кредит буде якорем, який дозволить стабілізувати економіку України і, зокрема, ситуацію на валютному ринку", – сказала вона.
За словами Яресько, цього тижня уряд провів низку переговорів з усіма фракціями, які входять до парламентської коаліції, щодо роз'яснення важливості цих законопроектів для найшвидшої стабілізації економіки.
"Ми досягли з фракціями порозуміння. Я абсолютно впевнена, що у вівторок, 3 березня, наші партнери по коаліції приймуть цей надважливий пакет законопроектів", – наголосила міністр.
Нагадаємо, 12 лютого Кабінет міністрів затвердив меморандум про співпрацю з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом строком на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить діючу програму «стенд-бай», укладену в квітні 2014 року.
Програма передбачає зміни у фіскальній політиці для стабілізації системи держфінансів, соціальну підтримку населення у період підвищення тарифів на газ і опалення, досягнення бездефіцитного стану НАК «Нафтогаз України» до 2017 року за допомогою комплексу заходів, включаючи поступове підвищення тарифів на газ, і інші заходи для стабілізації макроекономічної ситуації в країні і підвищення інвестиційної привабливості.
Крім того, програма є запорукою отримання Україною загального пакета фінансової допомоги в обсязі близько 40 млрд дол. строком на 4 роки.