Муженко візьме участь у засіданні Військового комітету НАТО

17 Січня 2017, 08:59

У Брюсселі 17-18 січня пройде засідання Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів країн-членів та партнерів.

На другий день зустрічі вищі військові керівники обговорять у форматі Комісії Україна-НАТО ситуацію в державі та загрози з боку Росії, де українську делегацію очолюватиме начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал армії України Віктор Муженко.

"На сесії щодо України сторони матимуть можливість обговорити безпекову ситуацію в країні та у сусідніх регіонах, а також оцінити прогрес реформ у секторі безпеки та оборони", – заявили в Альянсі.

Генерал армії Віктор Муженко також візьме участь у засіданнях Військового комітету НАТО у форматах "Платформи взаємосумісності" і держав-контрибуторів Місії НАТО в Афганістані "Рішуча підтримка".

Окрім цього, з метою розвитку військового співробітництва з окремими державами-членами та державами-партнерами НАТО відповідно до програми візиту планується провести низку робочих двосторонніх зустрічей із начальниками генеральних штабів збройних сил цих держав.

Як наголосили в Альянсі, вищі військові керівники також обговорять виклики та загрози, які становить сьогодні для НАТО Росія.

Військовий комітет також оцінить стан імплементації заходів, які вживаються союзниками з метою підвищення рівня стримування та оборони в умовах агресивних дій РФ, а також удосконалення командної структури Альянсу.

Нагадаємо, у середу, 11 січня,  до Польщі прибула група з приблизно 300 американських військовослужбовців в межах схваленого НАТО плану з посилення присутності альянсу в Східній Європі. 

9 січня у Польщу прибула перша партія танків M1 "Абрамс"  із США в рамках програми зі зміцнення східного флангу НАТО.

У Кремлі назвали розміщення американських танків у Польщі загрозою інтересам і безпеці Росії.

Заступниця генсека НАТО Роуз Гетемюллер заявила, що розміщення американських танків і бойових машин в країнах Центральної та Східної Європи – це пропорційна відповідь на дії Росії.