НОВИНИ

Едвард Лукас: НАТО фактично перетворилося на блеф

Америка за Трампа скасує санкції та прийме де-факто й де-юре російський суверенітет над Кримом. Подальше розширення Альянсу буде виключеним.

Північноатлантичний альянс фактично зараз перетворився на блеф: у країнах Прифронтової зони Європи сподіваються, що напад на будь-якого члена НАТО автоматично спровокує відповідь інших, особливо США. Утім, зневажливі ремарки новобраного президента США Дональда Трампа про союзників та бурхливе захоплення Владіміром Путіним нищать будь-яку віру в цей блеф. Таку думку на сторінках Тижня висловив британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

За його словами, першими жертвами будуть Україна та Грузія: Америка за Трампа скасує санкції та прийме де-факто й де-юре російський суверенітет над Кримом. Подальше розширення НАТО буде виключеним. Це страшні новини для Швеції та Фінляндії, які завжди вважали, що зможуть приєднатися до Альянсу, якщо виникне така потреба.

Водночас, пише Лукас, найнебезпечніше те, що потенційна російсько-американська угода деморалізує країни Балтії — найслабших союзників НАТО, що стоять перед найбільшою загрозою. Путін не хоче завойовувати ті держави, але хотів би підірвати їх. Якби так сталося, то довіра до НАТО була б фактично знищеною; відкрився б шлях до нової європейської політики великих потуг, де Росія могла б грати свою роль на повну.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.