МОЗ ініціюватиме посилення карантину

11 Червня 2020, 10:20

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме посилити карантин через збільшення кількості нових випадків COVID-19. Про це сказав очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу в четвер, 11 червня, передає «Українська правда».

 

«Такого антирекорду в нас ще не було. Навіть у квітні, коли в нас була напружена ситуація…. У нас ніколи не було 689 осіб, які б захворіли за один день. Уже протягом тижня ми спостерігаємо підвищену кількість зареєстрованих випадків… Звичайно, у ситуації, коли в нас є таке підвищення кількості (нових хворих), ми будемо пропонувати проведення певних заходів», – йдеться в повідомленні.

 

Степанов додав, що діє адаптивний карантин – і МОЗ буде пропонувати заходи відповідно до ситуації на місцях.  

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 11 червня виявлено 29 070  випадків COVID-19, з них 854 летальних, 13 141 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 689 нових випадків.

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

При цьому, регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам для пом’якшення карантину. 

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна не дотримуватися самоізоляції.

 

З 10 червня почався наступний етап пом'якшення карантину, на якому передбачено відкриття баз відпочинку та санаторіїв, за винятком дитячих таборів, та проведення культурних заходів. Також з 10 червня відновлюється пропуск через лінію розмежування в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил.