НОВИНИ

Уряд озвучив умову, за якої регіони мають посилити карантин

Регіони повинні повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація не відповідає вимогам три дні поспіль.

Регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам щодо пом’якшення карантину. Про це йдеться в постанові Кабміну на Урядовому порталі від 3 червня.

 

«У разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про скасування послаблення деяких протиепідемічних заходів, виходячи з результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні», - йдеться у тексті.

 

Станом на 4 червня, за даними Міністерства охорони здоров’я, дев’ять регіонів не готові до послаблення карантину. Мова йде про Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Луганську, Львівську, Рівненську та Чернівецьку області, а також Київ.

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня буде дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна буде не дотримуватися самоізоляції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.