Московська опозиція змінює тактику мітингів

16 Березня 2012, 08:45

Як заявив один із організаторів Олексій Навальний, в безглуздості переговорів з владою опозиціонерів переконали підсумки вчорашніх судових засідань, в ході яких лідер "Лівого фронту" Сергій Удальцов був заарештований на десять діб за мітинг 11 березня, а сам Навальний оштрафований на 1 тис. руб за участь у заворушеннях на Пушкінській площі 5 березня.

"Фактично оргкомітет минулих мітингів закінчив свою роботу, залишилася група однодумців, а тому він вже і не потрібен. Режим, коли всі ходять на узгоджені мерією площі, більше нам не підходить. Я більше не бачу ніякого сенсу в переговорах з мерією", – заявив Навальний.

У свою чергу Удальцов зазначив, що наступна акція опозиціонерів пройде 5 травня.

"Потрібно буде просто вийти і нікуди не йти, поки до нас не вийде якась високопоставлена ​​особа, тому що, як показали минулі мітинги, вони по-іншому не розуміють", – заявив Удальцов.

Як пояснило джерело у оргкомітеті мітингів "За чесні вибори", "попередньо тактика масових травневих протестів вже відома". За його словами, вже в квітні опозиція через соціальні мережі та ЗМІ планує "роз'яснювати людям маршрути маршу, тактику дій і говорити про можливі наслідки з боку влади".

"Ми не хочемо погромів, ми хочемо вивести мільйон осіб на вулицю, але не для того, щоб хуліганити, ми навіть самі будемо припиняти це. У мерію ми просто подамо заявку в порядку повідомлення, але ходити на переговори не станемо", – сказав він.

У московській поліції вже заявили, що неузгоджених акцій в травні не допустять. Правоохоронці пообіцяли "жорстко присікати" неузгоджені акції.

Члени прокремлівських рухів в свою чергу заявили, що поки ніяких контракцій в травні не планують.

Нагадаємо, найзапекліші переговори опозиції і московської влади проходили з приводу мітингу 5 березня, наступний день після виборів президента РФ.

Члени оргкомітету акції вимагали узгодити їм мітинг на одній з центральних площ – або Манежній, однак віце-мер Олександр Горбенко готовий був запропонувати їм тільки Болотну площу. Після чотирьох днів суперечок опозиціонери і Горбенко домовилися про акцію на Пушкінській площі.

Незважаючи на те що акція закінчилася сутичками з поліцією, а в мерії дали зрозуміти, що узгодження подальших акцій буде проходити з урахуванням цього інциденту. Мітинг 11 березня на Новому Арбаті оргкомітет і чиновники погодили всього за добу.

Зазначимо, що у мерії Москви раніше заявили, що нещодавні мітинги в столиці Росії принесли мільйонні збитки міському бюджету.