Москаль зробив перший крок до розгляду Гаазьким судом справи проти організаторів розгону Євромайдану

16 Грудня 2013, 14:15

Підставою для такого прохання стало звернення до Москаля журналіста польського видання «Krytyka Polityczna» Павла Пєньонжека, котрого міліціонери побили, коли він виконував журналістські обов’язки.

«Геннадій Москаль звертався з вимогою притягнути до відповідальності винних у побитті польського журналіста (як і решти 44 постраждалих журналістів) до Генпрокурора, однак жодної реакції звідти не було – винні досі не встановлені. Нардеп вичерпав в Україні можливості для захисту прав польського журналіста, тому просить президента Броніслава Коморовського, як гаранта конституції, що стоїть на захисті всіх громадян Польщі, звернутися до міжнародного Кримінального Суду з позовом про порушення посадовими особами України статті 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду та притягнення винних, які будуть встановлені Судом, до відповідальності», – йдеться у повідомленні

Москаль також готовий надати відомству, яке буде готувати позов до Міжнародного кримінального суду, докази та список свідків, що зможуть підтвердити викладені польським журналістом факти.

Як повідомлялось, раніше Москаль заявив, що міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, керівники "Беркуту" в Криму, Полтавській, Чернігівській, Сумській, Луганській областях та Києві, начальник управління громадської безпеки Києва Олег Мариненко та заступник начальника Управління громадської безпеки в Києві підполковник міліції Сергій Карандюк мають понести відповідальність за жорстоке побиття студентів на Євромайдані, яке сталося вночі з 30 листопада на 1 грудня.

"Якщо не буде прийнято заходів щодо Захарченка з боку вищого політичного керівництва держави, на нього буде подано позов у кримінальний суд в Гаазі", – заявив Москаль, пояснивши, що оскільки Україна не приєдналася до Міжнародного кримінального суду з прав людини, до суду подаватимуть люди з подвійним громадянством та громадяни інших країн, які є серед постраждалих.

Нагадаємо, 14 грудня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що в ніч на 30 листопада у зачистці Майдану брали участь 290 бійців спецпідрозділу “Беркуту” з Києва, Луганщини, Чернігівщини та Криму.

За словами Пшонки, до розгону Євромайдану причетні заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, голова КМДА Олександр Попов, начальник Київської міліції Володимир Коряк та його заступник з громадської безпеки Петро Федчук. Їм вручено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень. Попова і Сівковича Віктор Янукович відсторонив від повноважень.

Читайте також Павел Пеньонжек: «На Банковій був не розгін демонстрантів, а розгін журналістів»