Молдова ратифікувала Угоду про Зону вільної торгівлі з СНД

27 Вересня 2012, 21:27

За це рішення проголосували як депутати від правлячого Альянсу за європейську інтеграцію, так і опозиційні комуністи 

"Угода про Зону Вільної торгівлі з країнами СНД не суперечить процесу європейської інтеграції Республіки Молдова", – заявив голова парламентської комісії із зовнішньої політики Ігор Корман.

Голова парламенту Маріан Лупу, зі свого боку, підкреслив, що "Зона Вільної торгівлі з СНД і Євразійський союз – це різні структури, як політично, так і економічно".

У той же час  парламент Молдови більшістю голосів відхилив ініціативу опозиційної партії комуністів про організацію республіканського референдуму щодо приєднання республіки до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану.  

 "Ми будемо продовжувати протестувати, щоб мобілізувати громадян на проведення референдуму про вступ нашої країни в Митний союз. І на наступному засіданні ми знову виступимо з цією пропозицією", – сказав колишній президент та лідер комуністів Воронін.

Раніше Центральна виборча комісія  відхилила ініціативу організації референдуму про приєднання Молдови до договорів про заснування Євразійського економічного співтовариства, створення єдиної митної території і формування Митного союзу, з якою виступила Соціал-демократична партія. Комісія, вивчивши протягом двох тижнів 232 тис. підписів на підтримку плебісциту, які представила ініціативна група, визнала 197 тис. з них фіктивними. Необхідний мінімум для проведення референдуму складає 200 тис. підписів.

Після цього ідею плебісциту підхопили комуністи, які зажадали скликати для цього 13 вересня позачергове засідання парламенту. Але керівництво законодавчого органу відхилило цю пропозицію. У зв'язку з цим комуністи внесли в порядок денний сесії ініціативу про відставку голови парламенту Маріана Лупу, який, на їх погляд, перевищив свої повноваження. Але і ця пропозиція не отримала  на сесії 27 вересня схвалення більшості депутатів.

Згідно з останніми статичними даними, експорт молдавських товарів до країн СНД становить 41%, а імпорт – 32%.

Нагадаємо, 11 вересня, парламент Вірменії ратифікував угоду про зону вільної торгівлі в рамках СНД. 

У серпні президент України Віктор Янукович підписав закон "Про ратифікацію договору про зрону вільної торгівлі"

18 жовтня 2011 року 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень щодо окремих груп товарів (на які мита все-таки передбачено). Угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова і Таджикистан.

Читайте також: Транзит в Азіопу. Ратифікувавши Угоду про зону вільної торгівлі в межах СНД, влада політично підтримала кремлівську стратегію євразійської інтеграції