Міністр оборони Молдови Анатолій Шаралу заявив про готовність України надати "зелений коридор" для виведення російських військ з Придністров'я. Про це повідомляє видання deschide.md.
Як зазначається, близько місяця тому Шаралу запропонував міністру оборони України Степану Полтораку подумати про таку можливість, і на попередніх вихідних в Одесі обговорювалися деталі.
"Разом з українським колегою ми обговорили питання створення спеціального коридору для російських військових, які перебувають в придністровському регіоні, а також для боєприпасів, що знаходяться на зберіганні в селі Кобасна. Молдовське військове відомство було офіційно проінформоване про те, що українська сторона готова підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння", – заявив Шаралу.
За його словами, військові експерти тепер будуть обговорювати питання технічного характеру, такі як маршрути проїзду по Україні.
"До кінця цього року ми сподіваємося провести ще одну офіційну зустріч для того, щоб завершити обговорення і визначитися з етапами, згідно з якими буде проведена операція з вивезення озброєнь і евакуації військ РФ з придністровської території Республіки Молдова. Далі ми маємо намір звернутися до міжнародних організацій для того , щоб вони вплинули на керівництво РФ і посприяли початку зазначеного процесу евакуації. З нашого боку для цього будуть надані всі види допомоги та шляхи для транспортування: наземний, повітряний, морський", – сказав Шаралу.
Як відомо, Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, фактично незалежний від Кишинева від 1992 року. За молдовським законодавством, територія на лівобережжі Дністра з населенням близько півмільйона людей має статус «автономного територіального утворення з особливим правовим статусом».
У ролі «миротворців» у Придністров’ї діють російські війська. На даний момент російське угруповання на території Молдови має контингент 1200 військових. Виводити їх Росія поки не планує.
Як відомо, 21 травня 2015 року Верховна Рада розірвала п'ять міждержавних угод з урядом Росії у військовій сфері.Зокрема мова йде про транзит російських військ через Україну в невизнану Придністовську молдавську республіку (265 депутатів); про охорону таємної інформації (261 голос); про військові міждержавні перевезення та розрахунки за них (264 голоси); співпрацю у галузі воєнної розвідки (268 голосів); співпрацю у військовій галузі (272 голоси). Згодом у російській Держдумі заявили, що не знають, як утримувати свої війська у Придністров'ї. Також у травні 2015 року ЗМІ повідомили, що влада Молдови обмежила російським солдатам можливість добиратися до Придністров'я.