НОВИНИ

Молдова обмежила військовим з РФ доступ у Придністров'я - ЗМІ

За останні два тижні в аеропорту Кишинева затримали і депортували трьох росіян.

Влада Молдови обмежила російським солдатам можливість добиратися до Придністров'я. Про це з посиланням на джерела повідомляє видання "Коммерсантъ".

Як зазначається, аеропорт Кишинева залишався єдиною легальною можливістю для росіян добиратися до Придністров'я після рішення Верховної Ради денонсувати угоду про транзит військовослужбовців та військових вантажів з Росії через територію України.

При цьому, за даними видання, тільки за останні два тижні в кишинівському аеропорту були затримані, а пізніше депортовані до РФ відразу троє росіян, серед яких і сержант-контрактник.

Газета зазначає, що з жовтня 2014 року з Молдови було депортовано близько сотні військовослужбовців - громадян Росії.

У Кишиневі стверджують, що готові пропускати миротворців, якщо Москва буде за місяць повідомляти про їх приїзд. Тих, хто прилітає без попередження, Молдова вносить до списку "небажаних". Відповідну заяву Міністерство закордонних справ країни передало в Москву по дипломатичних каналах.

Це пов'язано з тим, що Молдова не розглядає російських військових у контексті миротворчої операції і не визнає за ними будь-якого офіційного статусу. У Кишиневі вказують, що ще в 1999 році на саміті ОБСЄ Росія зобов'язалася вивезти війська, озброєння та боєприпаси з території Молдови до 2003 року. Але військові РФ як і раніше там, як і склади зі старими боєприпасами, що призводить до скандальних ситуацій.

Як відомо, 21 травня Верховна Рада розірвала п'ять міждержавних угод з урядом Росії у військовій сфері.Зокрема мова йде про транзит російських військ через Україну в невизнану Придністовську молдавську республіку (265 депутатів); про охорону таємної інформації (261 голос); про військові міждержавні перевезення та розрахунки за них (264 голоси); співпрацю у галузі воєнної розвідки (268 голосів); співпрацю у військовій галузі (272 голоси).

Згодом у російській Держдумі заявили, що не знають, як утримувати свої війська у Придністров'ї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.