Могила-фейк. У Харкові не виявили останків більшовика, який роззброював війська Центральної Ради

5 Грудня 2017, 17:03

У Харкові в могилі російського більшовика Миколи Руднєва не виявили рештки тіла. Про це заявив директор департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сидоренко під час брифінгу.

"Могила Руднєва виявилася черговим комуністичним фейком", – розповів Сидоренко.

За його словами, під час шурфування місця де, нібито був похований Руднєв, з’ясувалося, що окрім будівельного сміття під могильною плитою більше нічого немає.

Читайте також: Як Центральна Рада втратила шанс створити українське військо

Як повідомили в прес-службі міськради, роботи велися на глибині до 2,5 м. На думку фахівців, цього достатньо, щоб зрозуміти, чи варто шукати далі прах, чи ні. Плиту з місця передбачуваного поховання приберуть. Чи буде вона утилізована, чи яка доля її чекає надалі, поки точно невідомо. За підсумками проведених робіт буде складено відповідний акт, який спрямують до Міністерства культури України, щоб змінити статус місця.

У пошукових роботах взяли участь представники Спеціалізованого приватного підприємства «Військові меморіали «Схід», Харківського обласного науково-методичного центру охорони культурної спадщини, Слобідської археологічної служби, Департаменту комунального господарства, відділу з питань топоніміки та історико-культурного середовища міської ради, СКП «Харківзеленбуд».

Зазначимо, що з проханням про перепоховання праху Руднєва до міської ради звернулися представники «Східного корпусу». Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула це питання та прийняла рішення перепоховати останки на одному з кладовищ Харкова.

Читайте також: На Прикарпатті перепоховали останки понад півтисячі жертв НКВД

Руднєв – більшовик, очолював харківську Червону гвардію в 1917-1918 роках. У жовтні 1917 року командував полком при спільному із загонами Червоної гвардії нападі на найважливіші об'єкти Харкова та роззброєнні українських військ Центральної Ради.