НОВИНИ

На Прикарпатті перепоховали останки понад півтисячі жертв НКВД

На трасі Івано-Франківськ-Коломия, вздовж дороги, за півкілометр від місця розкопок у Пшеничниках Тисменицького району 9 травня перепоховали останки 640 людей, які за твердженням представників товариства «Меморіал», були замордовані НКВД у 1939-1941 роках.

Масове поховання біля села Пшеничники Тисменицького району займає майже пів гектара. Тут було знайдено 640 останків, серед яких 82 – дитячих.

Представники прикарпатського «Меморіалу» стверджують, що поховання в Пшеничниках датується 1939-1941 роками.

За словами депутата обласної ради, керівника комунального підприємства «Пам’ять» Василя Поповича, про це свідчать архівні матеріали і є припущення, чому ці люди були знищені. «Є факти непрямі, але загальні, які підтверджують, що це дійсно того часу. Тут, в Пшеничниках, стояв гарнізон НКВС, функцію ніс так звану погребальну. І це не політичні мотиви були. Є свідчення і факти, що це була прикордонна зона, з Косівського, Верховинського районів виселяли, бо Радянський Союз готувався напасти на Гітлера. І з Франківська, звичайно. В один момент заселилися кагебісти, а прості люди зникли. Треба було їм десь жити. Банально і просто», – переконаний Василь Попович.

Перепоховання провели за благодійні кошти. Панахиду за померлими відслужили понад 50 священиків різних конфесій.

«Тут лежать не останки воїнів, розбитої армії і не чужинських вояків-завойовників. Тут, поза власною волею, примусово опинились без вини винні, без суду засуджені і не по-людськи страчені, без війни убиті сини та доньки нашого народу», - сказав голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук на поминальному заході у Пшеничниках.

Читайте також: Вічний сон забутих солдатів: В Україні поширюється рух за перепоховання останків учасників воєнних конфліктів ХХ століття

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.