Міжнародні експерти не виявили в українських сирах пальмової олії

15 Березня 2012, 11:07

На початку сирної війни з Росією його відомство доправило на закордонне тестування зразки сирів трьох виробників: Пирятинського, Менського сирзаводу та підприємства «Гадячсир».

За словами Бісюка, експертиза підтвердила: ці сири якісні і не містять рослинних олій. Офіційні результати тестів, які мають стати вагомим аргументом у сирній війні, розраховують отримати за 10 днів.

Нагадаємо, Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення до РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).

27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницьку маслосирбазу.

Голова Росспоживнагляду пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.