Мюллер розпочав розслідування щодо виплати Пінчуком $150 тисяч у фонд Трампа – The New York Times

10 Квітня 2018, 09:15

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, розпочав розслідування щодо виплати українським бізнесменом Вікторм Пінчуком 150 тисяч доларів у фонд президента Дональда Трампа. Про це повідомляє видання The New York Times з посиланням на джерела.

 

"У цьому році слідчі зажадали від компанії Trump Organization масив документів про бізнес з іноземними громадянами. У відповідь компанія передала документи про пожертвування в розмірі 150 тисяч доларів, яке український мільярдер Віктор Пінчук зробив у вересні 2015 року фонду Дональда Трампа в обмін на 20-хвилинний виступ Трампа через відеозв'язок на конференції в Києві", – йдеться у повідомленні.

 

За інформацією видання, пожертвування було здійснено на вимогу особистого юриста Трампа Майкла Коена, у якого Федеральне бюро розслідувань(ФБР) нещодавно провело обшуки

 

Так, внесок Пінчука був найбільшим, отриманим фондом у 2015 році від кого-небудь, крім самого хазяїна Білого дому.

 

"Платіж від Пінчука цікавий тим, що він був здійснений під час виборчої кампанії іноземцем", – повідомив виданню екс-начальник одного з податкових підрозділів, яке здійснює нагляд за звільненням організацій від оподаткування.

 

Зокрема, виступ Трампа транслювався під час конференції "Ялтинська європейська стратегія", спонсором якої є Пінчук. Так, у даній конференції зазвичай беруть участь відомі колишні західні лідери, такі як колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер та екс-президент США Білл Клінтон. Відзначається, що захід було перенесено до Києва після анексії РФ Криму у 2014 році.

 

У свою чергу, під час заходу у заяві  Пінчука йшлося про те, що він закликав Трампа та іншим світових лідерів допомогти "просувати міцні зв'язки між Україною та Заходом".

 

Водночас тоді Трамп виступив з критикою політики президента Барака Обами на тлі погіршення відносин між США і Росією через її вторгнення в Україну.

 

"Наш президент не сильний, і він не робить того, що повинен робити для України. Путін не поважає нашого президента", – зауважив він тоді

 

Нагадаємо, 5 квітня спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами. 

 

3 квітня у Сполучених Штатах Америки нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення. Алекс ван дер Зваан став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера. Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Ріком Гейтсом і людиною, яку Федеральне бюро розслідувань оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.

 

15 березня захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.

 

Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.

 

Раніше екс-очільника передвиборчогого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта відправили під домашній арешт. Правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.

 

Як повідомлялось, 15 березня 2017 року видання  The Daily Beast повідомило, що лобістом інтересів українського олігарха Віктора Пінчука в США стала колишня журналістка каналу Fox News і екс-претендент на посаду спікера Ради нацбезпеки США Моніка Кроулі. Повідомляється, Кроулі представлятиме Пінчука під час обговорення питань, що цікавлять українського оліграха, з американським урядом і іншими полісімейкерів, пише видання.