«Ми можемо говорити про те, що в день виборів спостерігалися деякі відхилення й порушення в низці сфер, що підриває повністю справедливий вибір громадян України», – заявила вона..
Однак, за словами Андрейчук, зафіксовані порушення «не мають губного впливу на демократичне волевиявлення».
«Базуючись на даних спостереження, які в нас є, ми можемо заявити, що хід виборів 28 жовтня супроводжувався певними недоліками в багатьох регіонах, що не дозволяє називати вибори абсолютно чесними», – заявила вона.
«Однак ці недоліки, за своєю суттю, не є обов'язковою завадою вільному, чесному й демократичному волевиявленню українського народу», – сказала сенатор.
«Ці вибори відобразили певний регрес у демократії», – вважає вона.
Серед основних порушень Андрейчук назвала ув’язнення ключових опозиційних лідерів, структурні переваги на користь правлячої партії, нерівне та несправедливе застосовування аспектів виборчого законодавства, використання адмінресурсу на користь правлячої партії.
За її словами, непокоїть і кількість погроз у бік опозиційних кандидатів та згортання свободи медіа, альянси ЗМІ з політичними партіями тощо.
Крім того, канадські спостерігачі стурбовані згортанням свободи слова в Україні й концентрацією ЗМІ в руках декількох людей, а також альянсами медіа з політичними партіями.
Сенатор також повідомила, що місія не завершила свою роботу, спостерігачі продовжують відслідковувати роботу виборчкомів, тому висновки про кампанію – попередні.
Нагадаємо, місія спостерігачів від Європарламенту стурбована відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні.
Глава делегації спостерігачів парламентської асамблеї Ради Європи на парламентських виборах в Україні Андреас Гросс звинуватив українську владу в «олігархізації» всього виборчого процесу.
А спостерігачі від ОБСЄ вказують на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.