“Упродовж звітного періоду (13 вересня до 30 червня 2018 року – ред.) ми задокументували чотири нові випадки насильницьких зникнень, через що загальна кількість відомих випадків з початку окупації зросла до 42”, – сказала вона.
Також Фрейзер розповіла, що у Криму тривають свавільні арешти та тримання під вартою й лише за останні 10 місяців представники місії ООН задокументували 11 арештів, для яких, за її даними, не було жодних правових підстав.
Голова місії ООН підкреслила, що за останні 10 місяців відчутних покращень не спостерігалося. Вона наголосила, що саме кримські татари як корінний народ Криму зазнають “непомірних утисків”.
“Ми закликаємо владу РФ у Криму припинити свавільні обшуки об’єктів приватної власності, що належать кримським татарам, і утриматися від примусового застосування у Криму законодавства РФ. Ми так само закликаємо РФ виконати постанову Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу”, – зазначила Фрейзер.
Водночас вона додала, що за весь час окупації Росією Криму жоден порушник прав людини не був притягнутий до відповідальності за випадки свавільних арештів, катувань і насильницьких зникнень, а на анексованому півострові “панує атмосфера безкарності, відсутність об’єктивних розслідувань”.
Нагадаємо, 15 серпня співзасновниця громадської ініціативи "Крим SOS" Таміла Ташева повідомила, що з 2014 року в окупованому Російською Федерацією Криму зафіксовано 181 випадок нелюдського поводження у місцях позбавлення волі.