Місія Європарламенту закликала українську владу знайти політичну волю для вирішення справи Тимошенко

13 Листопада 2013, 22:24

«У зв'язку із мінливою ​​ситуацією щодо дотримання умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію», як зазначено у сьогоднішньому звіті парламентської  місії Кокса-Кваснєвського, він є лише проміжним, а сам мандат місії продовжено аж до початку саміту у Вільнюсі.

«Ми щойно повернулися з 26-го візиту місії до України. Зазначимо, що було досягнуто значного прогресу у прагненні виконати вищезазначені умови», – йдеться у звіті

«Після кількох місяців роздумів і обговорень різних варіантів, місія запропонувала часткове помилування Юлії Тимошенко як найбільш реальний спосіб вирішити проблему вибіркового правосуддя. Цей варіант мав би бути мінімальною вимогою, здатною надати максимальний ефект, і мав би залежати виключно від доброї волі влади і Президента України і не спричиняти за собою делегування відповідальності в інші установи, і не вимагати змін будь-якого існуючого законодавства Проте, Президент Віктор Янукович віддав перевагу альтернативному шляху у вигляді спеціального закону, який дозволив би лікування закордоном засуджених на здоров'я людини і гуманітарних міркувань, у тому числі пані Юлія Тимошенко», – йдеться у звіті.

Представники місії попередили українську владу, що час для забезпечення умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію 29 листопада 2013, минає. Вони закликали усі зацікавлені сторони «конструктивно використовувати короткий час для досягнення історичного консенсусу, що може привести до успіху на саміті у Вільнюсі».

«У зв'язку із засіданням Ради міністрів закордонних справ, яке має відбутися 18 листопада 2013, ми вважаємо, в цей час, що було б передчасно робити висновок, що дотримання встановлених умов було виконано або ж, що таке дотримання все ще не може бути досягнуто. На нашу зважену думку, невирішені питання можуть бути вирішені в той чи інший спосіб. При цьому важливою є не здатність надати рішення, а скоріше політична воля, щоб це зробити. Те, що необхідно  зробити найближчого тижня – це знайти політичну волю, щоб діяти і знайти рішення», – йдеться у заяві.