НОВИНИ

Яценюк: помилування Тимошенко реабілітує Януковича

Помилування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко зможе політично реабілітувати президента Віктора Януковича. Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк в ефірі Шустер LIVE.

"Він стане євроінтегратором , він отримає політичну реабілітацію в очах світу, бо зараз він увійшов в історію як президент, який посадив Юлію Тимошенко. Завтра він може стати президентом, який підписав угоду про асоціацію", - заявив Яценюк.

Водночас опозиціонер зазначив, що Тимошенко пішла на жертву, погодившись на лікування за кордоном, оскільки це не дає їй повної політичної і юридичної реабілітації.

Між тим, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що юридично звільнити Тимошенко досить складно.

"Юрій Луценко був осуджений і не мав жодних інших кримінальних справ. І президент застосував акт високої волі – помилування. У Тимошенко інша проблема – вона осуджена, є ряд кримінальних справ, які знаходяться у розгляді", - нагадав Олійник.

"Ми шукаємо варіанти, але Тимошенко нічого не робить. Їй потрібно хоча б до суду прибути, суд не може закрити справу проти людини, якщо вона не йде до суду, коли її викликають .... Тимошенко не повинна сидіти, склавши руки", - заявив депутат.

Нагадаємо, раніше захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що члени місії Європарламенту Пет Кокс та Олександр Кваснєвський передали президенту Віктору Януковичу прохання про помилування Тимошенко.

Втім, член спеціальної комісії з помилування Василь Фаринник повідомив, що наразі членам комісії не повідомляли про прохання Кокса та Кваснєвського.

Сама ж Тимошенко погодилася на пропозицію членів місії Європарламенту виїхати на лікування у Німеччину.
 
Як відомо, вирішення питання Тимошенко є однією з умов для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Під час Ялтинської європейської стратегії, спецпосланець Європарламенту Александр Квасьневський заявив, що Юля Тимошенко потребує лікування за кордоном і висловив сподівання, що влада погодиться на пропозицію, підготовлену місією спостерігачів від Європарламенту.

Президент Віктор Янукович під час зустрічі з главами держав «Групи друзів України» у Нью-Йорку заявив, що питання Тимошенко буде вирішено до 21 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.