Міноборони РФ звинуватило СБУ в підготовці провокації щодо російських офіцерів СЦКК

5 Жовтня 2016, 07:51

Міноборони Росії заявило, що нібито отримало інформацію про підготовку українськими спецслужбами провокації щодо російських офіцерів Спільного центру з координації та контролю режиму припинення вогню на Донбасі (СЦКК). Про це йдеться в повідомленні на сайті міністерства.

«Акція СБУ із затриманням російських військовослужбовців за звинуваченням у нібито шпигунстві буде реалізована в ході майбутньої ротації російського контингенту СЦКК», – йдеться в заяві.

Як відомо, російські офіцери, які перебувають на території України за взаємною домовленістю російського і українського керівництва повинні надавати допомогу представникам місії ОБСЄ в контролі припинення бойових дій.

Українська сторона раніше неодноразово заявляла про вплив, який мають російські офіцери СЦКК на бойовиків ОРДЛО.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

За даними розвідки, бойовики запланували відвести сили від Петрівського 3 жовтня. БІля Станиці Луганської поки що триває обладнання позицій для відведення підрозділів бойовиків.

Однак увечері 3 жовтня речник штабу АТО Іван Арєф'єв повідомив, що відведення сил і засобів Збройних сил України та членів незаконних формувань у районі н.п. Петрівське було зірване з вини бойовиків.